O nas

Simpleco to moje dziecko - mała manufaktura kosmetyczna prowadzona z pasji do naturalnych produktów. Nie tylko z pasji. Ale to długa historia... Dziecięco-alergiczna :)

W pewnym momencie mojego życia zrozumiałam, że nie chcę nakładać na siebie i swoją rodzinę preparatów, których lista składników jest dłuższa niż kolejny tom Harrego Pottera ;)

A składy te – niestety - rozumiałam.

Bo... Jestem chemikiem. Z wykształcenia. Chemikiem, który coraz bardziej nie zgadza się na kierunek, w którym zmierza aktualnie świat. Zatraciliśmy szacunek do natury, nie korzystamy z jej dobrodziejstw, a w zamian zachwycamy się sztucznością.

Obecnie mogę Państwu zaproponować solidną porcję naprawdę uczciwego rzemiosła kosmetycznego. Ręcznie wytwarzane mydła i kosmetyki powstają ze starannie dobranych surowców - bogatych w substancje odżywcze olei, maseł, wosków, maceratów roślinnych i innych cudownych dla naszej skóry produktów. Tworzone są z pasją i zaangażowaniem. Ze swojej ponaddwudziestoletniej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie chemii czerpię tylko to, co najlepsze i bezpieczne. Wiem czego należy unikać ;) Składniki dobierane są tak, aby współgrały ze sobą i potęgowały swoje dobroczynne działanie na skórę – wszystko naturalnie i tradycyjnie, bez zbędnych ulepszaczy, wypełniaczy, sztucznego zwiększania objętości.

"Simpleco" w języku esperanto znaczy "prostota"- inna nazwa nie wchodziła w grę, miało być po prostu Simple i Eco :)

Każdy z moich kosmetyków oraz jego opakowanie jest wykonany ręcznie, aby w Twoje ręce trafił wyjątkowy produkt. Od samej receptury, często testowanej na Rodzinie i Znajomych, przez produkcję, po opakowania, z których większość też drukujemy sami na ekologicznym papierze bez folii. Może są one mniej profesjonalne, może kostka mydła troszkę krzywa... Ale za to właśnie kochamy naturę. Za jej niedoskonałość i cudowność zarazem.

Jednocześnie wszystkie kosmetyki, choć naturalne, spełniają, wymagania stawiane w zakresie produkcji i dopuszczenia do obrotu – produkowane są metodą rzemieślniczą, ale z zachowaniem GMP (Zasad Dobrej Praktyki Produkcji), posiadają pełną dokumentację oraz Raporty z Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków sporządzone przez uprawnionych Safety Assesorrów oraz wpisane są do europejskiego CPNP.

A po godzinach...których prawie nie mam :)

Jestem żoną oraz mamą dwójki studentów, wielką miłośniczką kawy i dobrej książki (edit: właściwie każdej książki ;). Staram się mieć poczucie humoru oraz dystans do siebie i świata. Lubię rzeczy proste i praktyczne.

A co mi się nie udaje? … Zasypianie przed północą ;)

Zapraszam wszystkich, którzy nie godzą się na bylejakość, a przyszłość świata i wygląd własnego ciała są dla nich ważne :) 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl